Predsjednika i članove Savjeta imenuje Skupština Crne Gore, na osnovu javnog konkursa, shodno odredbi člana 15 Zakona o elektronskim komunikacijama.
.
Dr Milan B. Radulović, dipl.inž.el.
Dr Milan Brankov Radulović, dipl.inž.el., je rođen 24.02.1968. godine u Nikšiću gdje je završio osnovnu i srednju školu, kao i nižu muzičku školu. Osnovne studije Elektrotehnike, smjer Elektronika, kao i postdiplomske studije na smjeru Robotika i Vještačka inteligencija je završio na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta Crne Gore u Podgorici, a doktorske studije na smjeru Arhitektura računara je završio na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu.
Radnu karijeru je započeo kao stručni saradnik na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta Crne Gore u Podgorici gdje je asistirao na računskim i laboratorijskim vježbama iz predmeta Energetska elektronika, Robotika, Specijalna električna mjerenja i Računarske periferije i interfejsi, i uporedo završio postdiplomske studije.
Nakon toga poslovno angažovanje je nastavio u Centru informacionog sistema Univerziteta Crne Gore u Podgorici na poziciji Glavnog sistem inženjera za komunikacije. Učestvovao je u izradi velikog broja domaćih i međunarodnih projekata iz oblasti računarskih mreža i softversko/hardverskih rješenja za potrebe Univerziteta Crne Gore radeći paralelno na tekućim poslovima razvoja i održavanja softversko/hardverskog okruženja akademske mreže Crne Gore.
Dalju radnu karijeru je nastavio u Crnogorskom Telekomu A.D., u Podgorici na pozicijama RAN odnosno CORE inženjera u drugoj liniji podrške radeći na tekućim poslovima održavanja i razvoja radio i komutacionih sistema u mobilnoj i fiksnoj mreži Crnogorskog Telekoma.
Radni odnos je nastavio u preduzeću Ericsson AB Stockholm Montenegro, dio stranog društva, na poziciji Tim lidera za Voice Core odjeljenja koje radi na poslovima održavanja Voice CORE dijela fiksne i mobilne mreže za dva nacionalna operatora, Crnogorskog Telekoma i m:tel-a.
Kao honorarni asistent bio je angažovan na Višoj računarskoj školi Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta Crne Gore u Podgorici na predmetima Računarski hardver i Baze podataka, kao i na Fakultetu za informacione tehnologije i Fakultetu za poslovne studije Univerziteta Mediteran u Podgorici, na predmetima Osnovi objektnog programiranja, Programiranje I i Elektronsko poslovanje.
Na osnovu stručnih i naučnih referenci bio je biran na konkursima domaćih i međunarodnih institucija za naučno-istraživačku saradnju kao i na konkursima za stipendije stranih vlada ili po pozivu stranih univerziteta, za boravak na univerzitetima u Evropi, u zvanju gostujućeg istraživača na Univerzitetu Warwick u Velikoj Britaniji, Univerzitetu Granada u Španiji, Univerzitetu Siena u Italiji i Politehničkom Univerzitetu (EPFL) Lozana u Švajcarskoj.
Radio je na većem broju domaćih i međunarodnih projekata iz oblasti elektrotehnike, robotike i vještačke inteligencije, računarskih mreža, digitalnih sistema upravljanja u realnom vremenu, sistemskog i aplikativnog softvera, arhitekture računara (Chip Multiprocessor sistemi sa podrškom za spekulacije), protokola za koherenciju i spekulaciju, paralelnog programiranja, kompajlera, simulacionih okruženja za telekomunikacione sisteme i multiprocesorske sisteme itd. Objavio je više naučno-istraživačkih radova u domaćim i međunarodnim časopisima, kao i na domaćim i međunarodnim konferencijama. Član je strukovne organizacije HiPEAC (European Network of Excellence on High Performance and Embedded Architecture and Compilation).
Za postignute rezultate tokom školovanja, radne karijere i naučno-istraživačke djelatnosti je dobio više priznanja od prosvjetno-pedagoških institucija, Opštine Nikšić, preduzeća u kojima je radio, kao i od domaćih i međunarodnih naučno-istraživačkih institucija i organizacija.
Za Predsjednika Savjeta Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost je imenovan 18.04.2024. godine.
Posjeduje aktivno znanje iz engleskog, italijanskog i španskog jezika, a pasivno iz njemačkog i grčkog jezika.